SK CZ PL
Lázně Piešťany
Hotely, ubytováni, pobyty, wellness
 

Okolí lázní Piešťany

Piešťany jsou díky své poloze a jedinečné sportovní infrastruktuře rájem aktivních lidí. Vodní sporty, plavání, tenis, squash, jezdectví, turistika, cykloturistika, seskoky padákem - to je jen část nabídky, kterou tu najdete.

Golf

V roce 1914 bylo v Piešťanech založeno první golfové hřiště na území Slovenska a jedno z prvních v tehdejší rakousko-uherské monarchii. Iniciátorem výstavby hřiště byl Imrich Winter ze slavné měšťanské rodiny Winterů, kteří byli pronajímateli a významnými budovateli piešťanských lázní. Hřiště, jehož součástí je i střelnice, se nacházelo přímo na Kúpeľnom ostrove a zvýšilo atraktivitu už tehdy světoznámých lázní. Jeho příjemné prostředí poskytovalo možnost oddechu a procházek golfistům i negolfistům. V roce 1917 tu byl založen golfový klub a konal se turnaj o Pohár hraběte Erdödiho.

Tenis

Piešťany jsou známé mimo jiné i svou tenisovou tradicí. Přímo na Kúpeľnom ostrove v areálu koupaliště Eva najdou hosté a návštěvníci města dva dvorce se sezónním provozem. Dvorce mají kvalitní antukový povrch a jsou plně k dispozici lázeňským hostům. Zájemcům zajistíme profesionálního trenéra či sparing partnera, případně je možné objednat si lekce tenisové školy pro začátečníky. Tenisoví nadšenci jsou vítáni i v tenisovém klubu Lázně Piešťany, který má 13 otevřených dvorců (11 s antukovým povrchem, 2 betonové) a dva dětské kurty. Kromě otevřených dvorců mohou tenisti využít i dva kryté kurty s umělým povrchem a celoročním provozem. Pro začátečníky jsou k dispozici i čtyři cvičné stěny. Tenisový klub se nachází v městském parku, nedaleko lázeňského hotelu Park, a nabízí kompletní služby včetně zapůjčení sportovního náčiní, služeb zkušených trenérů a sparing partnerů. Tenisové kurty jsou atraktivní nejen pro individuální hosty a návštěvníky Piešťan, dokážeme je využít i k organizaci různých tenisových turnajů s kvalitním servisem a doplňnkovými a regeneračními službami, poskytovanými účastníkům.

Koupaliště Eva

Koupaliště Eva, které oslavilo už 70. výročí otevření, je domovem piešťanských plavců a vodních pólistů. Bylo odrazovým můstkem pro několik vrcholových sportovců. Za všechny stačí jmenovat olympijskou medailistku a piešťanskou rodačku Martinu Moravcovou. Koupaliště Eva je magnetem hlavně v létě. Má vnější i vnitřní bazén, travnaté plochy jsou využívány na volejbal a kriket. V areálu koupaliště jsou dva antukové tenisové dvorce, hřiště na plážový volejbal a streetball.

Vodní sporty

Řeka Váh a jezero Sľňava jsou ideálními místy pro vodní sporty, kanoistiku, jachting, veslování. Vodní nádrž Sľňava s plochou 4,3 km2 se nachází mezi městem Piešťany a obcí Drahovce. Za své pojmenování vděčí vysokému počtu slunečných dní v roce. U nádrže najdete vlek na vodní lyže, loděnici, v blízkosti camping. Kolem přehrady je vybudována dvanáctikilometrová asfaltová trasa po hrázi pro pěší i cyklisty (přes hať se dá přejít od května do září, pondělí až pátek od 15:00 a přes víkend od 10:00 hod. do 20:00 hodin). Na vyhlídkovou plavbu po Sľňavě se můžete vydat lodí Xénia, kotvící u Kolonádního mostu v Piešťanech. Součástí nádrže je uměle vytvořený Ptačí ostrov, který je chráněnou přírodní rezervací zapsanou v seznamu UNESCO. Vyskytují se tu a hnízdí vzácné druhy ptáků, je hnízdištěm racka bouřního.

Lyžování

Nedaleké Ski centrum Bezovec nabízí 5 lyžařských vleků a sjezdové tratě o délce od 300 do 600 m. Novinkou je umělé zasněžování a večerní lyžování. V létě najdou milovníci lyžování v Piešťanech všechny podmínky pro vodní lyžování na jezeře Sľňava v Ratnovské zátoce, jen pár kroků od Kúpeľného ostrova.

Lyžařské středisko Bezovec

 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely